Šilumos siurbliai oras – oras

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime šildymą oras-oras šilumos siurbliais bei patarsime, kaip efektyviai vėdinti patalpas, išvengiant didelių šilumos nuostolių. Oras-oras šilumos siurbliai ne tik ekonomiškai apšildys (ar atvėsins) patalpas, bet ir išvalys orą.

Šilumos siurbliai oras-oras – įprastai sudaro viena išorinė bei viena ar kelios vidinės dalys, kurios užtikrina nepertraukiamą sistemos darbą. Šios dalys yra lengvai, greitai montuojamos, darbai dažniausiai atliekami per keletą valandų. Oras-oras šilumos siurbliai gali būti įrengiami užsakovui patogioje vietoje, tačiau pravartu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas, siekiant užtikrinti efektyvų siurblio veikimą. Dėl netinkamos vietos ar blogai atliktų montavimo darbų gali nukentėti sistemos produktyvumas, padidėti suvartojamų resursų kiekis.

Ar šilumos siurbliai oras-oras yra vertinga investicija?

Oras-oras šilumos siurbliai yra gana nedideli, bent jau išorinė dalis, matoma iš lauko pusės. Tačiau toks vienas struktūrinis elementas gali apšildyti vieną/dvi ar daugiau patalpų, priklausomai nuo jų dydžio bei sklandaus šilumos perėjimo. Šildymo sistema oras-oras yra mažiau inertiška, todėl ir patalpų oras sušyla daug greičiau negu šildant jas kitomis siurblių sistemomis. Greičiau sušylantis patalpų oras reikalauja mažiau energijos resursų, todėl oras-oras siurbliai vienas ekonomiškiausių sprendimų namų oro šildymui.

Oras-oras šilumos siurblių oras oras sistema nėra brangi pradinė investicija, šildymo kaštai taip pat nedideli, lyginant su kitomis šildymo sistemomis, todėl įrenginys greitai atsiperka. Įsirengiant šildymą namuose, siekiant geriausio efektyvumo šiuos šilumos siurblius patariama diegti kaip papildomą priedą kartu su kita šildymo sistema. Reikia žinoti, jog produktyviausiai šie siurbliai dirba, kai lauko ir namų temperatūros skirtumas yra palyginus nedidelis. Atvėsus orams jų efektyvumas šilumos perdavimo atžvilgiu šiek tiek sumažėja, todėl įrengti grindų ar radiatorių šildymo vien tik su šia sistema nepavyks.

Šilumos siurblių oras-oras sistema nesunkiai suderinama bei montuojama su kitomis šilumos perdavimo būdų rūšimis (dujiniu, elektriniu, židinių, krosnelių šildymu ir t.t.), todėl reguliaraus šildymo išlaidas galima sumažinti netgi trečdaliu. Šilumos siurbliai oras-oras, pasirenkami kaip pagrindinis šilumos teikimo būdas, yra ypač geras variantas sodo namelių šildymui ir tuo atveju, jeigu planuojate ilgam išsinuomoti patalpas, kurios nėra šildomos. Tokiu atveju tikrai nesinori investuoti labai daug pinigų, bet siekiama efektyvaus rezultato.

Ar šilumos siurbliai oras-oras yra ekonomiški?

Šilumos siurbliai oras-oras pasižymi nedidele kaina, veikia efektyviai bei ekonomiškai. Kadangi siurbliai tik išgrynina energiją bei perteikia šilumą, todėl šildymui, palyginus su kitomis šildymo sistemomis, sunaudojama trečdaliu mažiau resursų, atitinkamai sumažėja ir šildymo sąskaitos, o galiausiai namuose sukuriamas toks pat malonus ir šiltas patalpų klimatas. Ekonominiu požiūriu tai išties naudingas sprendimas, kadangi vasarą šie siurbliai gali pasitarnauti vietoje kondicionierių: nepertraukiama oro cirkuliacija užtikrina, jog patalpose visada vyraus tyras, grynas, gaivus oras, kas neleis kauptis perteklinei drėgmei, kuri yra geriausia terpė atsirasti pelėsiui, sukeliančiam įvairias kvėpavimo takų ligas.

Šilumos siurbliai oras – oras

Šilumos siurbliai oras-oras yra viena mažiausiai resursų naudojančių sistemų, kurios efektyvumą didina integruota inverterio kontrolė. Ji užtikrina, jog naudojant mažiausiai resursų, būtų pasiekiamas geriausias rezultatas. Oras-oras siurblių sistema sukurta ir pritaikoma tiek individualių, daugiabučių, kolektyvinių, tiek komercinės paskirties pastatų šildymui bei patalpų vėsinimui. Pasirinkus tokią sistemą vasarą nereikės papildomai rūpintis nauju oro kondicionieriumi, kadangi vėsiu, gaiviu oru pasirūpins ši sistema. Jos viduje įmontuoti filtrai neleidžia į namus patekti dulkėms, kenksmingoms dalelėms, virusams, taip užtikrinant švaraus oro tiekimą.

Patogus ir paprastas valdymas

Nesudėtinga valdymo sistema suteikia galimybę reguliuoti bei nustatyti jos galingumą, temperatūrą pasirinktam laikotarpiui, todėl nereikia jaudintis paliekant įrenginį nakčiai ar išvykstant iš namų ilgesniam laikui. Šiuolaikinėse sistemose integruotos programos, kurios užtikrina oro tiekimą ta linkme, kur nėra žmonių, taip pat programos, kurios automatiškai sumažina įrenginio galingumą, kai daugiau energijos prireikia kitiems buitiniams įrenginiams. Jei reikia, galima sumažinti šilumos siurblio sistemos skleidžiamą garsą.

Share

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė