Pagrindiniai rodikliai pasirenkant rekuperatorių būtų tokie:
1. Reikia žinoti vėdinamų patalpų tūrį. Oro pasikeitimas turi būti apie 1 kartą per val. Svarbu žinoti, kad ortakių sistema turi pasipriešinimą, tad oro kiekis numatomas įvertinus sistemos pasipriešinimą, pvz. 500 m3 prie 150 Pa (pagal našumo kreivę). Visada eksploatacinis efektyvumas gaunamas didesnis pasirenkant didesnio galingumo įrenginį ir naudojant jį apie 30-70% galingumu. Tačiau pradinė investicija didesnė, o ir vietos reikia daugiau.
2. Reikia atkreipti dėmesį į elektros energijos suvartojimą. Efektyviausi yra ventiliatoriai su EC varikliais, pvz. tiekti ir šalinti 500 m3 oro reikia apie 250 W elektros energijos. Taip pat svarbi automatika su programavimu, kuri suteikia galimybę efektyviau ir taupiau eksploatuoti įrenginį.
3. Svarbus ir pats šilumokaitis. Plokštelianiai priešpriešinių srautų rekuperatoriai turi didelį efektyvumą, tačiau esant didesniam šalčiui oro tiekimas tokiuose rekuperatoriuose mažinamas nemažinamt oro šalinimo (kad neužšaltų), todėl į patalpas oras patenka pro namo nesandarumus tiesiai iš lauko. Turime nuostolius. Rotaciniai rekuperatoriai yra pakankamai našūs, be to puikiai tinka darbui žemose temperatūrose. Panašu, kad tai vienas iš tinkamiausių tipų, ypač esant žemesnėms aplinkos temperatūroms.
4. Triukšmo lygis taip pat svarbus. Taip pat reikia tinkamai parinkti rekuperatoriaus vietą (sandėliukas, garžas ar pan.) Galioja ta pati taisyklė – didesnis rekuperatorius, dirbdamas mažesniu galingumu skleis gerokai mažiau triukšmo, bei bus efektyvesnis. Todel nereikėtų susižavėti ypač kompaktiškais įrenginiais. Dažniausiai tai vienintelis jų privalumas. Gamintojų yra daug, tačiau galėtumėm pasakyti, kad svarbu ne pavadinimas, o kokybiški žinomų gamintojų rekuperatoriaus komponentai ir funkcionalumas. Gaminys turi būti sertifikuotas.