Šilumos siurbliai oras – vanduo Mitsubishi Electric

Sprendžiant klausimą kokią šildymo sprendimą pasirinkti?

– ar tradicinį (kieto kuro, dujinį), kuris yra gan brangus ir nepatogus naudoti, bei dėl išmetamų į aplinką CO2 dujų – kenksmingas;

– ar alternatyviąją šildymo sistemą, kurios padeda taupyti energiją ir yra „draugiškos” aplinkai.

Šiandieninės technologijos leidžia naudoti oro, žemės, vandens, vėjo ar saulės energiją. Kad būtų pilnai patenkintas namo ir karšto vandens ruošimo šilumos poreikis, mes siūlome rinktis oro  energiją naudojančius šilumos siurblius (taip pat galima kombinuoti šias sistemas su saulės baterijomis ar tradicinėmis šildymo sistemomis). Gerokai pigesnis būdas yra rinktis oro energiją naudojančius šilumos siurblius. Jų naudingumas yra toks pats, kaip ir žemės energiją naudojančių šilumos siurblių (geoterminis šildymas), tačiau tai pigesnis sistemos įrengimas, nes nereikia kastinėti grunto ar daryti gręžinio, ir greitesnis atsiperkamumas. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai „oras – vanduo” leidžia efektyviai naudoti ore esančią energiją vandens šildymui esant lauko temperatūrai net iki -25°C.

Šilumos siurblys Mitsubishi Electric  „oras – vanduo” pagrindiniai privalumai:

  • Ekonomiškumas. Maži šildymo kaštai – net iki 75% šilumos energijos gaunama nemokamai iš aplinkos oro, kuri šilumos siurblio pagalba perduodama į vandenį. Šildymas oro šilumos siurbliu net 3-5 kartus pigesnis už šildymą elektra. Tas skirtumas priklauso nuo lauko oro temperatūros: jai kylant jis didėja, o krintant – mažėja. Reikia atkreipti dėmesį, kad vidutinė šildymosi sezono temperatūra Lietuvoje siekia +3°C. O dienų, kai lauko oro temperatūra nukrenta žemiau -20°C, yra labai mažai
  • Komfortiškumas. Sistema beveik nereikalauja priežiūros ir patogi naudotis. Tai – automatinė sistema, nereikalaujanti nuolatinės priežiūros. Drąsiai galite išvykti iš namų pailkdami namus su minimaliomis šildymo sąnaudomis.
  • Maža investicija. Palyginus su geoterminiais šilumos siurbliais nereikalinga įrenginėti kolektorių ar gręžti gręžinius žemėje, kas sudaro labai didelę dalį pradinės investicijos į šildymo sistemą. Šilumos siurblio kainą galima palyginti su granuliniu ar labai geros kokybės dujiniu katilu
  • Nereikalauja daug vietos. Išorinę šilumos siurblio dalį galima pakabinti ant namo sienos ar pastatyti ant žemės, o viduje esanti dalis nereikalauja specialios patalpos – prijungiant prie esamos šildymo sistemos, tilps bet kokioje katilinėje
  • Paprastas pajungimas. Lengvai pajungiama prie jau esamos Jūsų namo šildymo sistemos arba veikti, kaip pagrindinis šildymosi būdas.

Šilumos siurblys Mitsubishi Eletric „oras – vanduo” tinkamiausia:

  • Naudojant su grindiniu šildymu (nes optimaliausia šilumos siurblio paduodamo vandens temperatūra yra ~35°C), tačiau tinkama ir su tradiciniu – radiatoriniu šildymu (šiuo atveju šiek tiek krenta šilumos siurblio efektyvumas)
  • Naudoti, kaip alternatyvą elektriniam šildymui, nes galima sutaupyti 3 – 5 kartus
  • Naudoti, kaip papildomus ekonomiškesnius ir patogesnius šildymo šaltinius prie kieto ar skysto kuro katilų (bivalentinis eksploatacijos būdas). Tada šilumos siurblys dirba kai oro temperatūra pakankamai aukšta, o papildomas šilumos šaltinis įsijungia kai temperatūra lauke nukrenta, arba pavyzdžiui šeimininkas turi laiko ir noro pakūrenti kieto kuro katilą. Suskystintų dujų ar skysto kuro katinės atveju šildymas automatiškai persijungia priklausomai nuo temperatūros lauke svyravimų.

Šilumos siurbliai „oras – vanduo” gali būti naudojami su hidro moduliu, kuriame dažniausiai yra šilumokaitis, vandens talpa su elektriniu šildytuvu, cirkuliacinis siurblys, trieigis vožtuvas ir t. t., o taip pat tik su šilumokaičiu. Šilumos siurblys su hidromoduliu yra numatytas visiems atvejams ir patogus tuo, kad užtenka prie hidromodulio prijungti šildymosi sistemos vamzdžius ir turėsite pilnai funkcionuojančią sistemą namo šildymui ir karšto vandens ruošimui. Tačiau jeigu šilumos siurblys kombinuojamas su kita šildymo sistema, tai paprasčiau ir pigiau yra rinktis šilumos siurblį tik su šilumokaičiu, pritaikant jį pagal esama situaciją ir vartotojo poreikius.

Share

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė