(8-46) 410 888
+370 650 20590
info@daikra.com
Gedimo registracija

Straipsnis

Kondicionierių montavimas

Kondicionierius susideda iš dviejų skirtingų blokų: vidinio (garintuvo) ir išorinio (kondensatoriaus). Blokai tarpusavyje susijungia elektriniais laidais ir dviem variniais vamzdžiais, per kuriuos teka freonas. Iš vidinio bloko į aplinką išeina dar ir plonas plastikinis vamzdelis (drenažas). Montavimo metu, jį reikia pajungti prie santechninio mazgo arba prie specialaus rezervuaro. Bet dažniausiai jį tiesiog išveda į lauką.

Kondicionieriaus prijungimas prie elektros tinklo

Oro kondicionieriui pageidautina pravesti atskirus laidus ir pajungti į atskirą automatą elektros skydelyje. Nes sena instaliacija gali neatlaikyti per didelio elektros krūvio ir užsidegti. Jeigu atskirą kondicionieriaus laidų instaliavimą atliks tos srities specialistai – gaisro tikimybė bus lygi nuliui. Ypač atkreipkite dėmesį į pastato statybos metus. Tai būkite atidūs, jeigu jis statytas prieš 1990 metus. Senuose namuose elektros instaliacija nėra apskaičiuota galingoms apkrovoms.

Kondicionieriaus lauko bloko tvirtinimas

Montuotojai išgręžia skyles kronšteinams, pragręžia skylę per sieną sujungimui komunikacijų ir sumontuoja išorinį bloką. Jeigu jis statomas atvirame balkone, tai problemų nekyla (jeigu balkonas įstiklintas, įrenginiui truks oro, todėl reikia praverti langus, kad kondicionierius neišeitų iš rikiuotės). Nerekomenduojama kondicionierių įrenginėti ant metalinių balkono turėklų. Toks montavimas gali sukelti vibraciją. Jeigu norite įrengti bloką ant sienos ar po langais, neišsiversite be tvirtų ir patikimų kronšteinų pagalbos. Jie turi išlaikyti svorį, kelis kartus viršijantį bloko svorį. Šiuo atveju montavimas vyksta per langą.

Kondicionieriaus montavimo darbai Neringoje, Preila

Kondicionieriaus montavimo darbai Neringoje, Preila

Kondicionieriaus vidinio bloko tvirtinimas

Montuotojai varžtais prie sienos tvirtina montavimo plokštelę ir užkabina ant jos vidinį bloką.

Reikia paminėti ir vietas, kuriose specialistai nerekomenduoja įrenginėti vidinio bloko:

  • Virš šilumos šaltinio, nes atsiras nemaža tikimybė, kad oro kondicionierius gali sugesti.
  • Oro kondicionieriaus montuoti negalima virš lovos ar darbo vietos, nes atsiras tikimybė pastoviai peršalti.

Kondicionavimo sistemos vamzdžių ir elektros laidų instaliacija

Tam kad sujungti elektros laidus ir freono vamzdžius tarp kondicionieriaus blokų, montuotojai išpjauna latakus sienose arba lubose. Tai daroma tuo atveju, jeigu jūs norite pravesti ,,paslėptą magistralę“.

Kitaip sakant, jeigu pas jus nėra galimybės įsigyti oro kondicionierių remonto metu arba jūs norite įrengti oro kondicionieriaus blokus tuomet, kai remonto darbai pilnai baigti – montuotojai gali pravesti komunikacijas ir užkonservuoti jas.

Montavimo darbai Palangoje

Montavimo darbai Palangoje

Pasibaigus remonto darbams, kondicionierius, nepažeistas ir neapdulkėjęs, bus įrengtas norimoje vietoje, o komunikacijos paslėptos sienose.

Vienas svarbiausių montuojamo kondicionieriaus momentų yra vakumavimas varinių vamzdžių – oro ir drėgmės šalinimas iš jos. Kokybiškas šios operacijos įvykdymas galimas tik kvalifikuotiems specialistams, naudojant specializuotą įrangą ir laikantis visų numatytų saugos reikalavimų.

Drenažinis vamzdelis, kuriuo nukreipiama susikaupusi drėgmė, turi sudaryti 2-3 cm nuolydžio kampą, tam kad būtų natūralus vandens nutekėjimas. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių nuolydžio padaryti nepavyksta, būtina sumontuoti kondensato siurbliuką dėl susikaupusios drėgmės pašalinimo. Kondensato siurbliukas neįeina į kondicionieriaus standartinę komplektaciją. Ją reikėtų įsigyti papildomai.

Šiame etape specialistai įjungia kondicionierių ir tikriną jo veikimą visuose darbo režimuose. Jeigu prietaisas dirba sklandžiai ir jo korpusas nevibruoja, nesigirdi papildomi garsai reiškia viskas yra gerai. Oro kondicionierių galima eksploatuoti ir mėgautis komfortu.

Susijusios naujienos

Oro kondicionierių tipai. Daikra
Oro kondicionierių tipai

Sieniniai oro kondicionieriai Pats populiariausias ir prieinamiausias pagal kainą – sieninis kondicionierius arba sieninio tipo

Oro kondicionierių aptarnavimas – profilaktika
Oro kondicionierių aptarnavimas – profilaktika

Tam, kad įrenginys tarnautų ilgiau, kaip ir kiekviena buitinė technika taip ir oro kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras – oras
Šilumos siurbliai oras – oras

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime šildymą oras-oras šilumos siurbliais bei patarsime, kaip efektyviai vėdinti patalpas,

Kondicionierių tvarkymas - remontas Klaipėdoje
Kondicionierių tvarkymas – remontas Klaipėdoje

Oro kondicionierių tvarkymas - remontas Klaipėdoje Karščiams užklupus vis daugiau žmonių ieško oro kondicionierių, kad

Oro kondicionierius namuose - Klaipėda
Oro kondicionierius namuose – Klaipėda

Šilumos siurbliai „oras–oras“ yra paprasčiausias ir ekonomiškiausias sprendimas patalpoms šildyti, naudojant lauko ore esančią

Buitinis oro kondicionierius butuose ir ofisuose Klaipėdoje
Buitinis oro kondicionierius bute ir ofise Klaipėdoje

Buitinis oro kondicionierius butuose ir ofisuose Klaipėdoje Šiuolaikiniai oro kondicionieriai yra kurkas modernesni ir namuose