Kondicionierių montavimas

Kondicionierius susideda iš dviejų skirtingų blokų: vidinio (garintuvo) ir išorinio (kondensatoriaus). Blokai tarpusavyje susijungia elektriniais laidais ir dviem variniais vamzdžiais, per kuriuos teka freonas. Iš vidinio bloko į aplinką išeina dar ir plonas plastikinis vamzdelis (drenažas). Montavimo metu, jį reikia pajungti prie santechninio mazgo arba prie specialaus rezervuaro. Bet dažniausiai jį tiesiog išveda į lauką.

Kondicionieriaus prijungimas prie elektros tinklo

Oro kondicionieriui pageidautina pravesti atskirus laidus ir pajungti į atskirą automatą elektros skydelyje. Nes sena instaliacija gali neatlaikyti per didelio elektros krūvio ir užsidegti. Jeigu atskirą kondicionieriaus laidų instaliavimą atliks tos srities specialistai – gaisro tikimybė bus lygi nuliui. Ypač atkreipkite dėmesį į pastato statybos metus. Tai būkite atidūs, jeigu jis statytas prieš 1990 metus. Senuose namuose elektros instaliacija nėra apskaičiuota galingoms apkrovoms.

Kondicionieriaus lauko bloko tvirtinimas

Montuotojai išgręžia skyles kronšteinams, pragręžia skylę per sieną sujungimui komunikacijų ir sumontuoja išorinį bloką. Jeigu jis statomas atvirame balkone, tai problemų nekyla (jeigu balkonas įstiklintas, įrenginiui truks oro, todėl reikia praverti langus, kad kondicionierius neišeitų iš rikiuotės). Nerekomenduojama kondicionierių įrenginėti ant metalinių balkono turėklų. Toks montavimas gali sukelti vibraciją. Jeigu norite įrengti bloką ant sienos ar po langais, neišsiversite be tvirtų ir patikimų kronšteinų pagalbos. Jie turi išlaikyti svorį, kelis kartus viršijantį bloko svorį. Šiuo atveju montavimas vyksta per langą.

Kondicionieriaus vidinio bloko tvirtinimas

Montuotojai varžtais prie sienos tvirtina montavimo plokštelę ir užkabina ant jos vidinį bloką.

Reikia paminėti ir vietas, kuriose specialistai nerekomenduoja įrenginėti vidinio bloko:

  • Virš šilumos šaltinio, nes atsiras nemaža tikimybė, kad oro kondicionierius gali sugesti.
  • Oro kondicionieriaus montuoti negalima virš lovos ar darbo vietos, nes atsiras tikimybė pastoviai peršalti.

Kondicionavimo sistemos vamzdžių ir elektros laidų instaliacija

Tam kad sujungti elektros laidus ir freono vamzdžius tarp kondicionieriaus blokų, montuotojai išpjauna latakus sienose arba lubose. Tai daroma tuo atveju, jeigu jūs norite pravesti ,,paslėptą magistralę“.

Kitaip sakant, jeigu pas jus nėra galimybės įsigyti oro kondicionierių remonto metu arba jūs norite įrengti oro kondicionieriaus blokus tuomet, kai remonto darbai pilnai baigti – montuotojai gali pravesti komunikacijas ir užkonservuoti jas.

Montavimo darbai Palangoje

Pasibaigus remonto darbams, kondicionierius, nepažeistas ir neapdulkėjęs, bus įrengtas norimoje vietoje, o komunikacijos paslėptos sienose.

Vienas svarbiausių montuojamo kondicionieriaus momentų yra vakumavimas varinių vamzdžių – oro ir drėgmės šalinimas iš jos. Kokybiškas šios operacijos įvykdymas galimas tik kvalifikuotiems specialistams, naudojant specializuotą įrangą ir laikantis visų numatytų saugos reikalavimų.

Drenažinis vamzdelis, kuriuo nukreipiama susikaupusi drėgmė, turi sudaryti 2-3 cm nuolydžio kampą, tam kad būtų natūralus vandens nutekėjimas. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių nuolydžio padaryti nepavyksta, būtina sumontuoti kondensato siurbliuką dėl susikaupusios drėgmės pašalinimo. Kondensato siurbliukas neįeina į kondicionieriaus standartinę komplektaciją. Ją reikėtų įsigyti papildomai.

Šiame etape specialistai įjungia kondicionierių ir tikriną jo veikimą visuose darbo režimuose. Jeigu prietaisas dirba sklandžiai ir jo korpusas nevibruoja, nesigirdi papildomi garsai reiškia viskas yra gerai. Oro kondicionierių galima eksploatuoti ir mėgautis komfortu.

Share

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė