Aplinką tausojanti technologija

šilumos siurbliai MAXA

Klaipėdoje įsikūrusios bendrovės „Daikra“ specializacija – šildymo, vėdinimo, šaldymo įrenginių, kondicionierių montavimas, prekyba ir remontas, arba visos paslaugos iš vienų rankų. Vienas efektyviausių šiuo metu bendrovės siūlomų įrenginių – inverterinis monoblokinis šilumos siurblys MAXA.

Privalumas – saugu sveikatai ir aplinkai
Vieni esminių monoblokinio oro-vandens šilumos siurblio pranašumų – mažesnis freono kiekis, tylus išorinio bloko veikimas, nereikalinga katilinės patalpa (nes nėra vidinio bloko), nesudėtingas montavimas ir eksploatacija. Monoblokinio šilumos siurblio freoninė sistema visiškai paruošiama ir užpildoma gamykloje. Naudojant šią sistemą, į patalpas nepatenka kenksmingo freono.

Freonas R32 dažnai naudojamas kaip šaltnešis, tačiau yra degus ir sprogus: planuojama, kad ateityje bus vis griežčiau reglamentuojamos dviejų blokų
„split“ sistemos su tiesioginiu freono patekimu į pastatą.

Aukšto efektyvumo reversinius oro-vandens šilumos siurblius su DC inverteriniais kompresoriais, DC bešepetėliais ventiliatorių varikliais ir hidrauliniu komplektu su DC inverteriniu cirkuliaciniu siurbliu gali sumontuoti bet kuris santechnikas, mokantis prijungti įprastą dujinį, dyzelinį ar kietojo kuro katilą. Šie šilumos siurbliai tinkami kombinuoti su esama šildymo sistema. „Exogel“ apsaugo įrenginį ir sistemą nuo gedimų, kuriuos sukelia netikėtas techninio vandens darbinės temperatūros sumažėjimas beveik iki užšalimo, ištuštinant sistemą.

Oro-vandens šilumos siurbliai MAXA – nedidelio svorio, kompaktiški, todėl juos nesudėtinga sumontuoti bet kokiomis sąlygomis. Išoriniai įrenginiai veikia tyliai, suvartoja nedaug energijos, o jų specialus lauko šilumokaitis užtikrina darbo efektyvumą net ir esant blogoms oro sąlygoms.

Žiemą šildytis, vasarą vėsintis
Šiuo metu itin aktualus patalpų vėsinimas. Visi šilumos siurbliai MAXA gali veikti trimis skirtingais režimais: šildymo, vėsinimo ir karšto vandens ruošimo. Valdymo blokas su liečiamuoju ekranu ir lietuvišku meniu – neabejotini šio šilumos siurblio privalumai.

Naudojant valdymo bloką, nesudėtinga įjungti vėsinimo funkciją, reguliuoti karšto vandens temperatūrą, stebėti, kaip funkcionuoja išorinis blokas.

Sumontavus inverterinį monoblokinį šilumos siurblį, galima reguliuoti termofikato, užpildyto glikoliu, temperatūrą, taigi, ir grindų temperatūrą. Vėsinimo įrenginių (angl. chiller) temperatūra dažniausiai tiekiama 7 laipsnių. Į grindis tiekiama temperatūra neturi viršyti 14 laipsnių. Esant žemesnei temperatūrai gali susidaryti rasos taškas, rasoti grindys.

Jei pastatas dviejų aukštų, bendrovės „ Daikra” vadovas Dainius Kraynas antrajame siūlo montuoti ne radiatorius, o efektyvesnius fankoilus (ventiliatorinis konvektorius), o su šiais kombinuoti šilumos siurblį. Įsirengus šildymo sistemą su fankoilais, su jais galima šildyti ir vėsinti patalpas.

Šilumos siurbliai MAXA gali būti pritaikyti įvairioms patalpoms, mat gaminami nuo 6 iki 16 kW galingumo, dar galingesni – tinkamas sprendimas vaikų darželiams, mokykloms, daugiabučiams ir pramonės įmonėms.

Dar vienas „Daikros“ specialistų pasiūlymas – MAXA „SPLIT inverter“ oro-vandens šilumos siurbliai be legionelių rezervinio teno. Ši sistema turi akumuliacinę talpyklą, kurioje techninis vanduo paruošiamas iki užduotos temperatūros. Šilumos siurblyje įrengtas papildomas šilumokaitis. Techninis vanduo teka per šilumokaitį, nesimaišo su duše naudojamu vandeniu, todėl tampa nebereikalingas elektrinis tenas. Nustačius akumuliacinėje talpykloje 41 laipsnio temperatūrą, per šilumokaitį pratekėjęs šaltas vanduo yra pašildomas iki 40 laipsnių. Vienu metu sistema spėja paruošti karštą vandenį 4 dušams.

Itin svarbu, kad prie šilumos siurblių galima prijungti saulės kolektorius ir juos valdyti.

Bendrovė „Daikra“ projektuoja ir montuoja skirtingas šildymo ir vėdinimo sistemas visoje Lietuvoje ir užsienyje. Bendrovės specialistai gali pasiūlyti racionaliausius sprendimus.

maxa air conditioning
daikra

„Straipsnio šaltinis – SA.lt

Share

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė