Šviesos tunelis. Natūrali dienos šviesa

Daugelis net nepagalvoja, kiek svarbi žmogui yra šviesa. Saulėtas rytas mielesnis už apniukusį, o ir atostogaujama dažniausiai vasarą, kai šviesa užima didesnę dalį paros. Jau seniai įrodyta, kad žmonėms šviesa ne tik turi įtakos nuotaikai, bet ir stimuliuoja. Šiuolaikinis žmogus be elektros neįsivaizduoja savo gyvenimo. Ji ne tik šviesos šaltinis, bet ir energija didžiajai daliai mus supančių prietaisų, be kurių retas išsiverstų. Tačiau net ir geriausias dirbtinis šviesos šaltinis neprilygsta natūraliai dienos šviesai, kuria, modernėjant technologijoms, jau galima mėgautis ne tik patenkančia per langus ar stoglangius.

Šviesos tunelis. Natūrali dienos šviesa

Rinkoje jau siūloma naujovė – šviesos tuneliai, jų privalumas tas, kad tai ne mechaninė, o natūrali saulės teikiama šviesa, ypač tai svarbu pramoninėse patalpose.


Eiskantė Ramelytė

interjero ekspertė

Komercinėse patalpose dažniausiai apšvietimui prireikia didelio kiekio lempučių ir yra aukšto lubos, todėl labai nepatogu nei jas keisti, nei prižiūrėti. Plius tai dar labai ekonomiškas, nes mes nesinaudojame elektros energija. Tad šis dalykas Lietuvoje dar tik ant bangos yra naujovė, o užsienyje labai paplitę, dėl to, kad mes žengiame ekologijos link.

sviesos tunelis


Giedrius Lioranšas

UAB „Daikra“ pardavimų serviso vadovas

Pramoninėse patalpose taip pat galima sukurti dienos šviesą nenaudojant jokių elektros prietaisų, kas galbūt projektuotojams, inžinieriams sukelia nemažai problemų įrengti paskaičiavimai ar dirbtinį apšvietimą, o tarkim panaudojus šitą technologiją, natūralios dienos šviesą, automatiškai mes išgauname jaukumą, apšviestumą didesnio ploto ir investicijas laikui bėgant, kurios atsipirktų nenaudojant elektros srovės ir taip pat ekologiškumą, darbo našumą ir va galbūt daugiau traukos į kažkokį tai objektą.

Todėl geras apšvietimas itin svarbus darbo vietoje, juk čia praleidžiama didžioji ir būtent šviesioji paros dalis. Blogas apšvietimas gali nuvarginti akis, sukelti galvos skausmus, o šviestuvų mirgėjimas net ir stresą. Daugelis tyrimų rodo, kad tinkama šviesa padeda kovoti su nuovargiu, didina budrumą, o tai reiškia, kad darbuotojai bus dėmesingesni, ypač, tai aktualu dirbantiems naktinėse pamainose, juk nemažoje dalyje šalių slenkančiu darbo grafiku dirba net iki ketvirtadalio dirbančiųjų.


Giedrius Lioranšas

UAB „Daikra“ pardavimų serviso vadovas

Nu pats šviesos ryškumas taip kaip dienos šviesos ryškumas taip ir patalpoj toks pat dienos šviesos ryškumas, jeigu saulėta, jūs turit patalpoj saulę, saulės šviesą, jeigu apniukę, jūs turit tokią pat apniukusią dieną ir patalpoj.

Šviesos tuneliai itin ekologiška sistema, nesukurianti aplinkai kenksmingo CO2. Elektros energijos sąnaudas ji leidžia sutaupyti net iki 75-ių procentų, o jos montavimas yra itin paprastas ir saugus. Ant bet kokios dangos ir konstrukcijos stogo tvirtinamas didelio poveikio akrilo deimantų kupolas.

Prie jo jungiamas sidabro jonų vamzdis, kuris atspindi ir nukreipia natūralią dienos šviesa į difuzorių. O šis ir skleidžia tolygiai šviesą patalpoje.


Giedrius Lioranšas

UAB „Daikra“ pardavimų serviso vadovas

Maksimalus trasos ilgis gamintojas rekomenduoja iki 6 m, tarkim būtų kartais dažnai klientai užduoda klausimą apie, kaip žiemos metu, va ar neapsninga, ar neužšąla, deja, to nėra, nes kupolas yra pagamintas iš specialaus akrilo, kuris yra labai slidus, šnaigės tarkim žiemos metu tiesiog nuslysta, va, o apledėjimo taip pat nebūna, nes šilumos varža yra labai labai nedidelė, tiesiog šiluma pati pats ortakis būna šiltas ir dėl to nėra kur apšalti. Tiesiog snaigės, jos tiesiog nutirpsta.

sunpipe-naturali-sviesa
sunpipe-naturali-sviesa

Priežiūra? Sistema nereikalauja jokios priežiūros. Na, nebent, pasak ekspertų, tik retkarčiais reikėtų pasižiūrėti kupolus, ar ant jų nėra susikaupę dulkę, nors ir šios dėl technologinių sprendimų praktiškai nesikaupia. Šiai sistemai suteikiama net 10-ies metų garantija, tad kas mėnesinius kaštus galima beveik pamiršti, nes šviesą teikia pati gamta.


Giedrius Lioranšas

UAB „Daikra“ pardavimų serviso vadovas

Labai paprasta sistema, efektyvi, ekologiška ir ir sukuria puikią darbo atmosferą, puikią namų atmosferą. D vitamino pagaliau gaunam dienos šviesoj, organizmas labiau pasisavina šio vitamino negu dirbtinėj šviesoj.


Eiskantė Ramelytė

interjero ekspertė

Turime nebijoti diegti naujoves ir raginčiau tai daryti ne tik jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus žmones, dėl to, kad pasikeitimai visą laiką į naudą ir turime visada domėtis, tobulėti, nes laimi tie, kurie tų naujovių nebijo.

Tad ne tik gerina nuotaiką, bet ir naudinga sveikatai. O geresnė sveikata ir nuotaika, tai didesnis darbingumas, o didesnis darbingumas reiškia ir didesnį darbo našumą.

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė