Oro kondicionieriai

Kondicionavimas – tai dirbtinio klimato sukūrimas ir palaikymas patalpose, nepriklausomai nuo išorės oro parametrų. Šis procesas leidžia reguliuoti patalpos temperatūrą ir drėgmę. Šiuolaikiniai, naujos kartos oro kondicionieriai ne tik vėsina, sausina ar šildo, jie taip pat prisotina orą deguonimi, jonais, kovoja su bakterijomis, grybeliais, neutralizuoja alergenus bei kitas sveikatai žalingas daleles. Tai puiki investicija tiek namams, tiek biurui ar gamybinėms patalpoms, kur reikalinga darbui palanki aplinka.

Optimali patalpos temperatūra žmogui yra 18-23°C. Jei ji padidėja – žmogaus kūnas jaučia diskomfortą. Tam jog patalpose būtų galima jaustis gerai, vertėtų sumažinti tvyrančią drėgmę, kuri kenkia ne tik žmogaus kūnui, jo fizinei būklei, bet taip pat pastatams. Didelis drėgmės patalpose kiekis didina riziką atsirasti pelėsiui, kuris yra kenksmingas žmogaus organizmui. Visais atvejais kondicionavimas yra puiki išeitis. Modernios patalpų kondicionavimo sistemos padeda pasiekti supančios aplinkos bei puikios savijautos balansą, suteikia galimybę mėgautis šviežiu, sveiku, švariu oru be skersvėjų ar triukšmo.


Kondicionavimo sistemų įvairovė

Patalpų kondicionavimui skirti prietaisai gali būti elektroninio arba mechaninio valdymo, kai kurie jų turi laikmatį, jonizatorių, nuotolinio valdymo ar naktinio režimo funkcijas. Kokybiški klimato kontrolės įrenginiai pritaikyti įvairaus dydžio patalpoms, todėl savo namams ar biurui kiekvienas ras tinkamą sprendimą.

Renkantis kondicionierių tikimasi, jog jis bus lengvai naudojamas, neužimantis daug vietos. Mūsų siūlomi mobilūs oro kondicionieriai pasižymi išskirtiniu dizainu bei kompaktiškumu, dėl to juos lengva perstumti iš vienos vietos į kitą. Jie puikiai tinka tose vietose, kur praleidžiama daugiausiai laiko. Tokiu būdu patalpų oras atnaujinamas: išvalomas, vėsinamas arba šildomas. Šių įrenginių mobilumas tampa privalumu nuomojantiems patalpas ar leidžiantiems laiką vasarnamiuose.


Svarbiausiais kondicionierių vertinimo kriterijais laikomi jų dydis ir galia, kuri yra matuojama kW. Dažniausiai kondicionieriaus galingumas pasirenkamas atsižvelgiant į patalpos plotą bei joje esančius šilumos šaltinius. Įprastai 1 kW galios pakanka 10 kvadratinių metrų plotui. Tai reiškia, jog didesnėms erdvėms būtinas galingesnis kondicionierius. Nepakankamai galingas prietaisas didelėje patalpoje privalės dirbti didesnėmis apkrovomis, tuo tarpu didesnio galingumo kondicionieriaus naudojimas mažoje patalpoje neefektyvus dėl didelės elektros energijos sąnaudos.

Kondicionierius įprasta skirstyti į atskiras grupes remiantis jų atliekamomis funkcijomis, išorinio ir vidinio blokų sukeliamo triukšmo lygiu. Vienas pagrindinių techninių bruožų yra prietaiso kompresoriaus tipas. Šie įrenginiai, paremti ON ir OFF principu, dirba tol, kol pasiekiama numatyta temperatūra. Invertiniai kondicionieriai gali tolygiai keisti darbo krūvį bei palaikyti pastovią temperatūrą patalpoje.


Sieniniai-grindiniai oro kondicionieriai tvirtinami ant sienos prie pat grindų. Juos taip pat galima montuoti po langais, kaip radiatorius. Karštuoju metų laiku jie puikiai atvėsina langus, per kuriuos į patalpą patenka saulės šiluma, o šaltuoju laikotarpiu – sušildo per langą įeinantį šalto oro srautą. Šio tipo kondicionierius yra plonas, pasižymi dailia išvaizda, estetiškumu, todėl jį galima lengvai pritaikyti prie įvairių interjero sprendimų. Priekinė prietaiso panelė gali būti lengvai nuimama, valoma bei plaunama, todėl tokio kondicionieriaus priežiūra nesukelia papildomų rūpesčių.oro kondicionieriai

Didelėms komercinės ar pramoninės paskirties patalpoms vėsinti puikiai tinka kasetiniai kondicionieriai, montuojami į lubas. Jie oro srautą tolygiai paskirsto trimis arba keturiomis kryptimis. Tuo tarpu kanalinis kondicionierius, kabinamas po pakabinamomis lubomis, orą patalpose paskirsto ortakiais. Šio tipo prietaisų korpusas yra atsparus korozijai. Tokie įrenginiai yra palyginti lengvai instaliuojami ir gerai prieinami prireikus remontuoti.


UAB „Daikra“ atstovauja žinomiausius oro kondicionavimo sistemų gamintojus Ballu, Cooper&Hunter, Daikin, Electrolux, Fuji Electric, Midea, Vivax ir kitus prekinius ženklus. Jei kyla sunkumų pasirenkant tinkamiausią gaminį, visuomet esame pasiruošę padėti. Taip pat savo klientam siūlome montavimo, remonto paslaugas.


Išsirinkite tinkamiausią kondicionierių iš mūsų asortimento

[maxbutton id=”8″]

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė