Vėdinimo sistemos

Bene kiekvienas iš mūsų didžiąją savo laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, kuriose ne visada užtikrinamas gaivus bei švarus oras. Vidaus mikroklimatą teršia: gyvūnai, žmonės, pelėsis, dulkių erkutės, židiniai, dujinės viryklės, cheminės valymo priemonės, radonas ir kt. Norite, kad Jūsų gyvenamasis būstas, darbo vieta ar kita patalpa būtų gaivi bei komfortiška? Vėdinimo sistemos – moderni ir kokybiška įranga, kuri leidžia tai pasiekti be didesnių pastangų.


Kodėl neužtenka natūralaus vėdinimo?

  • Patenka nešvarus oras. Kartu su gaivuma į patalpas patenka nefiltruojamas ir nevalomas oro srautas, kuriame gausu alergenų, vabzdžių ar kitų nešvarumų. Patekusios lauko dulkės nusėda ant kambariuose esančių baldų bei papūtus vėjeliui pasklinda po visus namus, patenka į jų gyventojų kvėpavimo takus.
  • Sunku reguliuoti oro kiekį. Per atidarytus langus, duris į patalpas patekęs oras gali nepakankamai išvėdinti patalpas ar sukurti skersvėjo efektą, todėl reikalingos specialios sistemos, kurių pagalba nesudėtinga reguliuoti patenkančio oro kiekį. Tik optimalus jo kiekis gali padėti apsisaugoti nuo pelėsių susidarymo.
  • Neekonomiška. Švaraus, tačiau tuo pačiu metu ir šilto oro užtikrinimas žiemos metu – itin sudėtinga užduotis. Lauke esantis oras yra daug šaltesnis už esantį kambaryje, todėl patekęs į vidų, jį per daug atšaldo. Praverti langai susiję su kelis kartus didesniu energijos sunaudojimu, skirtu pastato šildymui.
  • Girdimas triukšmas. Jeigu namas yra triukšmingoje gatvėje, kartu su malonia gaiva į kambarį patenka erzinantis, iš gatvės pusės sklindantis triukšmas, kuris ypač sustiprėja savaitgaliais ar švenčių dienomis.

Išeitis – rekuperacinis būdas

Rekuperacija – patalpų vėdinimas pasitelkiant mechaninės sistemos darbą. Tokiu metodu didelė dalis šalinamos šilumos yra naudojama tolimesniam lauko oro pašildymui. Šią sistemą sudaro daugelis įvairių prietaisų: triukšmo slopintuvai, orui paimti bei ištraukti skirti vamzdžiai, ortakių sistema, sklendės, difuzoriai, grotelės ir vėdinimo įrenginys su valdymo pulteliu. Šios rūšies įrenginiai padeda ne tik efektyviai vėdinti patalpas, bet ir sutaupyti lėšų, kurios skiriamos padengti elektros ar kitos energijos sąnaudas.

Rekuperacinės vėdinimo sistemos pasirinkimas – puiki išeitis tinkama tiems, kurie nori gyventi ne tik gaivioje, bet ir švarioje, tylioje aplinkoje. Tokia sistema padeda pašalinti įvairius alergenus, toksinus, dulkes, kurios į kambarius patenka kartu su lauko oru. Taip pat efektyviai užtikrinamas reikalingas deguonies kiekis namuose bei palaikomas optimalus drėgmės balansas. Patalpos pasiekia gaivus oras, nes rekuperatoriai pašalina nepageidaujamus kvapus iš vonios, tualeto ar virtuvės.

Pagrindinės rekuperatorių savybės

[table width =”100%” style =”table-bordered” responsive =”false”]
[table_head]
[th_column]PICO HP 2 80[/th_column]
[th_column]Plokšteliniai rekuperatoriai[/th_column]
[th_column]Sieniniai rekuperatoriai[/th_column]
[th_column]Priešpriešinių srautų rekuperatoriai[/th_column]
[/table_head]
[table_body]
[table_row]
[row_column]Galia iki 2,5(W)[/row_column]
[row_column]Energijos efektyvumas iki 90%[/row_column]
[row_column]Veiksmingai apdoroja tiek šiltą, tiek šaltą orą[/row_column]
[row_column]Šiluminis naudingumas – 90%[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Temperatūra nuo -10 iki +50 (° C)[/row_column]
[row_column]Tyliai veikia[/row_column]
[row_column]Sutaupo iki 80% energijos[/row_column]
[row_column]Elektrinės įėjimo galia iki 85 (W)[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Maks. talpa iki 80 (MC/h)[/row_column]
[row_column]Lengvas valdymas[/row_column]
[row_column]Tyliai veikia[/row_column]
[row_column]Maks. srovės stiprumas 1,7 (A)[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Efektyvumo papild. ≤90%[/row_column]
[row_column]Kompaktiškumas[/row_column]
[row_column]Šalina slogų orą[/row_column]
[row_column]Nominalus įrenginio našumas – 270 (m3/h)[/row_column]
[/table_row]
[/table_body]
[/table]


Svarbu – tinkamai pasirinkti ir sumontuoti

vėdinimo sistemos
Rekuperatorius – geriausia priemonė įsirengti kokybišką šildymo sistemą.

Prieš projektuojant vėdinimo sistemą, verta pasidomėti, kiek energijos sunaudoja montuojama technika, nes tik ekonomiškai sumontuotų prietaisų energijos sąnaudos yra pakankamai mažos. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kaip efektyviai yra išvalomas į patalpas iš oro filtrų patenkantis oras. Dar vienas svarbus aspektas – oro slėgių skirtumai. Šie skirtumai, tarp oro bei lauko, neturi būti pernelyg dideli, nes tokiu atveju patalpose gali atsirasti skersvėjai.Rekuperatorius – geriausia priemonė įsirengti kokybišką vėdinimo sistemą.

 

Plokšteliniai rekuperatoriai puikiai tinka visur, kur reikalingas ypatingas oro tyrumas. Jų energijos rekuperacija – iki 75 proc., o dviejų oro srovių atskyrimas yra 99,9 proc.

 

Rotaciniai rekuperatoriai yra optimalus sprendimas tais atvejais, kai didelis dėmesys skiriamas įrenginio dydžiui bei siekiant efektyvaus įrenginio funkcionavimo reikalingas maksimalus ekonomiškumas, nes jų šilumos rekuperacija – iki 85 proc. Taip pat galima tolygiai reguliuoti sukimosi greitį.

 

Aukštos klasės vėdinimo sistemos turi būti montuojamos ypač kokybiškai. Būtent tai gali padėti padaryti patyrę specialistai. Šie savo srities profesionalai turi visus reikiamus inžinerinius gebėjimus, todėl gali pasiūlyti efektyviausius sprendimus, kurie kiekvieno būstui suteikia gaivumo bei švaros pojūtį. UAB „Daikra” siūlo vėdinimui skirtus rekuperatorius: rotacinius, plokštelinius, priešpriešinių srautų, bei jų montavimo paslaugas. Pamirškite nešvarų orą ir nuolatinį langų atidarinėjimą!


Išsirinkite savo vėdinimo sistemos įrenginį

[maxbutton id=”1″]

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė