Šilumos siurblys

Pagrindinė funkcija, kurią atlieka šilumos siurbliai, – optimalios kambarių temperatūros palaikymas: žiemą – šildymas, o vasarą – šaldymas. Taip pat kai kurie iš jų sugeba ruošti karštą vandenį. Taigi pasirinkus šį prietaisą vienu metu gaunama dviguba nauda – maloni, namuose tvyranti šiluma bei kiekvienam reikalingas karštas vanduo. Be to, su jais galima vėsinti patalpas.

Šilumos siurblys oras-oras

Oras–oras tipo šilumos siurbliai veikia panašiai kaip kondicionieriai, nes į patalpas pasirinktinai tiekia šiltą arba šaltą orą. Ši sistema labiausiai tinka tuomet, kai norima sušildyti tik vieną patalpą, pavyzdžiui, vieno kambario butą, kuris yra sujungtas su virtuve.

Įsirengus tokios rūšies sistemą, sutaupoma lėšų bei pasiekiamas aukščiausias efektyvumo lygis. Tokie prietaisai nėra jungiami su kitais, o norint užtikrinti, kad jie veiktų tinkamai, reikia pasirūpinti, jog oro judėjimas patalpose būtų laisvas.Ši technika optimalią kambario temperatūrą padeda pasiekti greičiau nei oras-vanduo sistema.

Šilumos siurblys oras-vanduo

Oras–vanduo tipo siurbliai veikia šiek tiek kitokiu principu nei anksčiau aprašyti prietaisai, nes galutinis šiluminės energijos atidavimas yra atliekamas vandenyje.

Dėl šios priežasties būstas yra šildomas per šildomas grindis arba radiatorius. Toks siurblys veikia perkeldamas šilumą iš vienos vietos į kitą: lauko oras yra aušinamas, o aušinimo metu gauta šiluma šilumokaičiu perduodama specialiam skysčiui, kuris naudojamas vandens ar būsto patalpų šildymui.

Šią sistemą verta įsirengti tiems, kurie gyvena standartinio išplanavimo namuose, nes priešingai nei anksčiau minėtu principu veikiantys prietaisai, oras-vanduo sistema gali vienu metu efektyviai palaikyti kelių kambarių temperatūrą.

Šilumos siurblys vanduo-vanduo

Gruntiniai vandenys – geras saulės šilumos kaupiklis: net šaltomis žiemos dienomis išsaugo nuolatinę teigiamą temperatūrą. Šilumos panaudojimui reikalingi paduodamasis ir sugeriamasis gręžiniai.

Juos įrengiant įvertinami požeminių vandenų srovės kryptis ir kokybė. Tam tikromis sąlygomis šilumos siurbliai gali naudoti upių ar ežerų vandenį, nes jis taip pat kaupia šilumą.

Tai ypač aktualu, nes ne visur yra pakankamai geros kokybės gruntinio vandens. Be to, norint naudoti gruntinį vandenį, reikia gauti atitinkamų tarnybų leidimą.

Hibridinis šilumos siurblys

Hibridinis šilumos siurblys sujungia atsinaujinančią oro ir vandens šilumos siurblio technologiją su dujų kondensaciniu katilu, kad būtų kuo aukštesnis efektyvumas.

Išmaniosios įrenginio programos, automatiškai pagal energijos kainas, lauko temperatūrą ir vidaus šildymo pajėgumą nustatydamos ekonomiškiausią ir efektyviausiai energiją naudojantį derinį, padeda sutaupyti iki 35 % daugiau energijos nei tradiciniai kondensaciniai katilai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį?

Patalpų dydį ir išplanavimą. Oras-oras siurbliai labiau tinkami vieno kambario būstui, o oras-vanduo – toms patalpoms, kuriose yra kelios atskiros erdvės. Taip pat verta atsižvelgti į patalpų dydį, nes nuo juo priklauso, kokio galingumo prietaisai yra reikalingi.

Siurblio galingumą. Galingesnis prietaisas efektyviau palaiko reikiamą temperatūrą, todėl norint išsirinkti geriausią variantą, vertą kreiptis į profesionalus. Tinkamas galingumas nustatomas apskaičiuojant reikiamus duomenis. Kuo didesnį temperatūros skirtumą reikią išlyginti, tuo galingesni šildymo prietaisai yra reikalingi.

Valdymą. Moderniausia šios srities technika suteikia galimybę ją patogiai valdyti nuotoliniu būdu. Norint tai padaryti, reikia integruoti tam pritaikytus modulius, kurie leidžia valdyti šilumos siurblio darbą, pavyzdžiui, jo vandens ar patalpų optimalios temperatūros nustatymą. Be to, modernus prietaisas praneša apie gedimus ir tokiu būdu leidžia į juos greičiau sureaguoti.

Kainą. Lėšos, kurios gali būti skiriamos siurbliui priklauso nuo kiekvieno poreikių. Šilumos siurblio kainą lemia įvairūs faktoriai: galia, tipas, montavimo vieta, taip pat atstumas tarp vidinio bei išorinio įrenginio. Visuomet galite kreiptis į mus ir gauti orientacinį kainos pasiūlymą. Tiksli kaina gali būti nustatoma apžiūrėjus objektą, įvertinus visas montavimo sąlygas. Prietaisų montavimui naudojame tik aukščiausios kokybės medžiagas – kokybiškus varinius vamzdžius, antivibracines gumas, kanalus, laikiklius ir t.t.

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė