Oro kondicionavimas

Kondicionavimas – tai dirbtinio klimato sukūrimas ir palaikymas patalpose, nepriklausomai nuo išorės oro parametrų. Šis procesas leidžia reguliuoti patalpos temperatūrą ir drėgmę. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik vėsina, sausina ar šildo, jie taip pat prisotina orą deguonimi, jonais, kovoja su bakterijomis, grybeliais, neutralizuoja alergenus bei kitas sveikatai žalingas daleles.

Sieniniai oro kondicionieriai

Sieniniai-grindiniai oro kondicionieriai tvirtinami ant sienos prie pat grindų. Juos taip pat galima montuoti po langais, kaip radiatorius. Karštuoju metų laiku jie puikiai atvėsina langus, per kuriuos į patalpą patenka saulės šiluma, o šaltuoju laikotarpiu – sušildo per langą įeinantį šalto oro srautą.

Šio tipo kondicionierius yra plonas, pasižymi dailia išvaizda, estetiškumu, todėl jį galima lengvai pritaikyti prie įvairių interjero sprendimų. Priekinė prietaiso panelė gali būti lengvai nuimama, valoma bei plaunama, todėl tokio kondicionieriaus priežiūra nesukelia papildomų rūpesčių.

Palubiniai/Grindiniai oro kondicionieriai

Norint įrengti kondicionierių po lubomis ar ant grindų rekomenduojame – palubinį kondicionierių. Palubinių oro kondicionierių konstrukcija leidžia tolygiai paskirstyti orą vėsinamoje patalpoje ir išvengti tiesioginės oro srovės, nukreiptos į žmones.

Šie kondicionieriai veikia, kai atvėsinto oro srautą nukreipia pagal lubas ir paskirsto patalpos viršutinėje zonoje, todėl, pagal fizikos dėsnius, šaltas oras slenka žemyn ir susimaišo su šiltu oru. Taip pat kondicionierių galima sumontuoti ir prie grindų.

Vidinio įrenginio bloko konstrukcija nukreipia stiprią šalto oro srovę pagal lubas arba sieną, taip užtikrinant tolygų patalpų vėsinimą ir išvengiant tiesioginės oro srovės nukreipimo į patalpoje esančius žmones.

Ortakiniai oro kondicioneriai

Ortakiniai (kanaliniai) oro kondicionieriai yra montuojami virš pakabinamų lubų, tarpuose virš lubų ar palėpėse. Kondicionieriai naudojami atskirų patalpų vėsinimui vienu metu arba atskirai. Atvėsintas oras į patalpas yra tiekiamas ortakiais, kurie yra prijungti prie vidinio kondicionieriaus bloko.

Atsižvelgiant į patalpų struktūrą ir dydį, parenkamas tinkamiausias ortakių ir difuzorių sujungimo metodas (šakotinis, Y-formos, L-formos). Ortakiai einantys nuo centre įmontuoto prietaiso paskirsto orą į skirtingas pastato vietas.

Oro kondicionierius automatiškai nustato išeinančio oro temperatūrą pagal visuose kambariuose esančių temperatūrų vidurkį. Šio sprendimo dėka, vienodos oro temperatūros gali būti išlaikomos centralizuotai, todėl nereikia kontroliuoti ir reguliuoti oro kondicionieriaus kiekviename kambaryje.

Kasetiniai oro kondicionieriai

Kasetinius kondicionierius patariame rinktis, turintiems dideles nevėdinamas patalpas. Kasetinio oro kondicionieriaus ventiliatoriaus greitis yra toks didelis, kad jį galima naudoti net kai lubų aukštis siekia 4,2 metrus.

Šio tipo kondicionierių vidinis blokas orą siurbia pro angą prietaiso viduryje, paskui atvėsintas oro srautas išpučiamas į šonus keturiomis kryptimis. Didžiausias efektyvumas pasiekiamas prietaisą įrengiant patalpos viduryje.

Šie kondicionieriai  įleidžiami į lubas, todėl, tai  idealus sprendimas patalpų su pakabinamomis lubomis vėsinimui ir/ar šildymui.

Mobilūs oro kondicionieriai

Mobilūs kondicionieriai nėra dideli ir galingi, atvirkščiai, jų konstrukcijos dažniausiai būna kompaktiškos, dėl to juos nėra sunku perstumti į vieną ar kitą vietą. Kondicionieriai labiau tiktų tose vietose, kur jūs praleidžiate daugiausiai laiko, t.y. miegamasis ar svetainė. Oro kondicionieriai ne tik vėsina, bet ir išvalo, papildo orą.

Tačiau reiktų turėti omeny, jog oro kondicionieriu nereiktų nustatyti ties 16 laipsnių vasaros metu, kadangi tokiu atveju jūs rizikuojate susirgti. Šiais laikais oro kondicionierių keliamas triukšmas neviršyja 21 decibelas. Oro kondicionieriai į kurių funkciją įeina ir oro valymas, patalpų orą atnaujina tik 30-40 procentų.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis oro kondicionierių?

Renkantis kondicionierių tikimasi, jog jis bus lengvai naudojamas, neužimantis daug vietos. Mūsų siūlomi mobilūs oro kondicionieriai pasižymi išskirtiniu dizainu bei kompaktiškumu, dėl to juos lengva perstumti iš vienos vietos į kitą. Jie puikiai tinka tose vietose, kur praleidžiama daugiausiai laiko. Tokiu būdu patalpų oras atnaujinamas: išvalomas, vėsinamas arba šildomas. Šių įrenginių mobilumas tampa privalumu nuomojantiems patalpas ar leidžiantiems laiką vasarnamiuose.

Patalpų kondicionavimui skirti prietaisai gali būti elektroninio arba mechaninio valdymo, kai kurie jų turi laikmatį, jonizatorių, nuotolinio valdymo ar naktinio režimo funkcijas. Kokybiški klimato kontrolės įrenginiai pritaikyti įvairaus dydžio patalpoms, todėl savo namams ar biurui kiekvienas ras tinkamą sprendimą.

Svarbiausiais kondicionierių vertinimo kriterijais laikomi jų dydis ir galia, kuri yra matuojama kW. Dažniausiai kondicionieriaus galingumas pasirenkamas atsižvelgiant į patalpos plotą bei joje esančius šilumos šaltinius. Įprastai 1 kW galios pakanka 10 kvadratinių metrų plotui. Nepakankamai galingas prietaisas didelėje patalpoje privalės dirbti didesnėmis apkrovomis, tuo tarpu didesnio galingumo kondicionieriaus naudojimas mažoje patalpoje neefektyvus dėl didelės elektros energijos sąnaudos.

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė