Automobilių kondicionierių pildymas

Automobilių kondicionieriai

Neverta laukti, kol kondicionierius jau nebeveiks ir pasirūpinti reikėtų iš anksto. Siūlome reguliariai pasitikrinti kondicionieriaus šaldiklio lygį, sistemos sandarumą, bei šaldiklio kokybę.
Norėdami profilaktiškai pasitikrinti savo automobilių kondicionierių, užpildyti jį freonu galite kreiptis į Klaipėdoje įsikūrusia įmonę, „UAB Daikra“ Sandėlių 30 – 53, Klaipėda.

Automobilių kondicionierių pildymas

Automobilių kondicionierių pildymas ir sandarumo patikra:

  • Sistemos sandarumo tikrinimas naudojant specialius UV dažus;
  • Nutekėjimo šaltinio nustatymas;
  • Sistemos vakuumavimas;
  • Freono kiekio patikrinimas;
  • Kondicionieriaus pildymas kokybiškomis dujomis.

Ką reikėtų žinoti apie kondicionierius?

Iki 1993 metų automobiliai buvo pildomi šaldikliu R12. Kadangi šio tipo šaldiklio sudėtyje buvo elemetų, ardančių ozono sluoksnį, todėl 1992 – 1994 metais buvo pradėtas naudoti nekenksmingas šaldiklis R134a, kuriuo dabar ir pildomi kondicionieriai.

Negalima. Norint pakeisti šaldiklį R12 šaldiliu R134a, būtina pertvarkyti sistemą ir pakeisti tepalą.

Dažniausiai pasitaikantis kondicionierių gedimas – nesandarumas, kuomet pro atsiradusias kiaurymes išteka šaldiklis ir kondicionierius nebeveikia.

Karštomis dienomis spaudimas sistemoje siekia 25-30 atmosferų.

Tikrai patariame nepainioti šių dviejų sąvokų. Kondicionierius – įrenginys, skirtas atvėsinti esamai erdvei, o klimato kontrolės sistema – tai sistema, palaikanti salone nustatytą temperatūrą. Automobilyje gali būti klimato kontorlės sistema su kondicionieriumi, arba tik kondicionierius be klimato kontrolės sistemos.

Be abejo. Netgi patartina. Kaip teigia specialistai, kondicionieriaus įjungimas žiemą ne tik kad nekenkia jam, tačiau yra netgi naudingas, nes kondicionieriaus nenaudojant ilgesnį laiką, išsausėja riebokšliai. Dėl to gali atsirasti šaldiklio nuotėkis, o sistema – išsihermetinti.

Taip, tikrai. Jei temperatūra automobilyje skirsis daugiau, nei 6-8 laipsniais, tokia tikimybė padidėja. Specialistai rekomenduoja išlaikyti tinkamą skirtumą ir taip išvengti peršalimo. Taip pat nerekomenduojama šaltos oro srovės nukreipti tiesiai į žmogų. Oro srovę patartina nukreipti į viršų arba į šoną nuo žmogaus.

Gauti pasiūlymą/registruoti gedimą

Skaičiuoklė